Nedjelja, 24 Svibanj 2015 21:16

Pogledajte rezultate s juniorskog kupa Hrvatske u atletici

Napisao
autor: ak agram fb autor: ak agram fb

Slavonija Žito osvojila je ono nezahvalno, 4. mjesto. Ali tu je i niz dobrih rezultata osječkih atletičara. Tu je i 16.mjesto vinkovačke Cibalie, Pobijednik kupa Hrvatske za ovu godinu je Atletski klub Agram Zagreb koji je bio i domaćin natjecanja

uniori i juniorke AK Agram pobjednici su ovogošnjeg Kupa Hrvatske osvojivši pri tome rekordni broj bodova. U dva dana natjecanja sakupili su 1037 bodova što nikome do sada nije uspjelo i prvi su klub koji je sakupio više od 1000 bodova na ovom natjecanju. Drugo mjesto pripalo je AK Dinamo-Zrinjevac sa 530 bodova, a treće AK Zagreb-Ulix sa 263 boda. Agrameri su bili prvi i u muškoj (589 bodova) i u ženskoj (448 bodova) konkurenciji.

U pojedinačnoj konkurenciji drugog su dana dominirala dva bacača i to Matija Gregurić pobjednik u bacanju kladiva (6 kg) hicem od 73,44 m i Martin Marković pobjednik u bacanju diska (1,75 kg) s hicem od 64,58 m. Od ostalih treba spomenuti pobjednika na 200 m Zvonimira Topića sa 22,27, na 800 m Sven Cepuš je istrčao 1:56,74, a Hrvoje Čukman 53,90 na 400 m prepone. U skoku s motkom pobijedio je Danijel Buhin s preskočenih 4,95 m, dok je u troskoku pobijedio Ivan Vujević sa 14,13 m.

U ženskoj konkurenciji Mateja Jambrović slavila je i na 200 m sa 25,06, Anamarija Petters bila je najbolja na 800 m sa 2:13,05, Katarina Komarica u skoku u dalj sa 5,80 m dok je Sara Aščić preskočila 1,70 m u vis