U 2. hrvatskoj odbojkaškoj ligi Istok, sudjeluju ekipe Đakovo, Ferivi, Našice, AOK Osijek, Čepin, ŽOK Osijek III, Ena Vukovar, Strizivojna, Slavonski Brod, Valpovka, a AOK Osijek u prvom kolu se sastaje s Ena Vukovar.

U 3. hrvatskoj odbojkaškoj ligi, Slavonskoj, sudjeluje 18 ekipa, a AOK Osijek sudjeluju sastavi odbojkaških klubova Posavina, AOK Osijek, Linga, Našice, Nova Gradiška, Čepin, Jug2, Vinkovci, ŽOK Osijek IV, a u prvom kolu AOK Osijek gostuje kod ekipe Nova Gradiška.

Od mlađe kadetskih kategorija prvo igraju juniorke a AOK Osijek je u skupini sa ŽOK Osijek i OK Našice. U kadetskoj konkurenciji AOK Osijek je u skupini s Valpovkom, Belišćem i Ferivijem, dok su mlađe kadetkinje AOK-a u konkurenciji s vršnjakinjama Čepina, Linge i Strizivojne. U maloj odbojci AOK je dijeli skupinu s Ena Vukovar, Baranja i Našice.

Kup Strožanac 2019 u U16 kategoriji, odnosno 2002.godište i mlađi, okupio je devet jako kvalitetnih parova. Iz osječkog Kluba odbojke na pijesku Retfala sudjelovale su Inga Rukovanjski i Petra Mrak, te Karla Krstić i Dea Kopljar. Nakon šest teških utakmica odigranih u jednom danu Petra i Inga osvojile su 3. mjesto, a Dea i Karla 6.

POGLEDAJ FOTOGALERIJU

Petra Mrak i Inga Rukovanjski, Lara Matusina i Marina Volmut te Sunčica Jurković i Karla Krstić na Pašamanu su prvi puta nastupili u seniorskoj konkurenciji na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske. Pošto su sva tri para izvukli iznimno teške protivnike nisu prošli prvo kolo, ali su osvojili prvih 10 bodova u karijeri. Želja je bila pritajena da bar jedan par uspije ući u glavni turnir, no ipak će taj rezultat morati potražiti na nekom od naredna četiri natjecanja za bodove pojedinačnog prvenstva za seniorke. Pašman i njegov atraktivan teren uz samo more bio je veliki mamac za mnoge pjeskaše i pjeskašice pa je tako u ženskom natjecanju bio prijavljen čak 21 par.

U drugoj ligi odbojkašice AOK Agrotehnike Osijek očekivano, ali mnogo teže, svladale su ekipu OK Valpovo s 3:1. Po prvi puta igrali su sistemom 6:2 da je drugi tehničar ujedno i srednjak u prvoj liniji. Ćendresa Vezaj, Nina Leto kao tehničari i Inga Rukovanjski koja je po jednom ulazila u setu na servis i dizanju iz druge linije umjesto Leto, te srednjacima Heleni Bošnjak i Kristini Bertić, kao i pucačima Filipi Lukić, Katarini Repušić i Petri Mrak koja je svaki set mijenjala Repušić u drugoj polovici seta prvo i nije išlo kako treba. Izgubile su prvi set i to dosta glatko. No, zajedno s liberom Ines Džebić koja je danas slavila i rođendan iduća tri seta Osječanke su riješile u svoju korist. U sastavu su još bile i Ela Lazarević, te  Helena Floreani, Ana Vuksan, Anja Barić kojima je to bilo i prvo iskustvo u drugoj ligi za seniorke. Sve u svemu dobro izdanje osječkog sastava. rezultat i tablica

Krenulo je dosta sigurno za Osječanke i već prvi set otišao je na stranu domaćina. I drugi set dobra igra na obje strane i izjednačenje. U trećem setu opet dominacija OK Agrotehnike i kod rezultata 15:13 kao da je došlo nekih pet minuta totalne dekoncentracije. I za par minuta Vukovarke prave 12:0 i osvajaju treći set. Izgledalo je da su osječke odbojkašice u šoku od toga trenutka pa je u četvrtom setu bilo čak 7:0 i 10:4 za OK Enna Vukovar. Međutim domaće su stisle, preokrenule igru i povele s 18:16 pa se već računalo da će se igrati peti set. I onda sličnih par minuta muke na osječkoj strani. Vukovarke ništa ne čine, ali greške prave Osječanke i to tako da s devet uzastopnih poena na kraju pobjeđuju s 25:18.

Ines Džebić, Tomislava Jelavić i Nikolina Degmečić nova su imena u osječkom drugoligašu OK Agrotehnika i za očekivati je znatno bolje igre nego li je to bilo u jesenskom dijelu u kojem je ekipa zauzela treće mjesto odole. I to je bolje nego li prethodne sezone, ali kako kaže trener Damir Rukovanjski, veći problem je što je mnogo igračica koje neredovite treniraju.